úterý 19. listopadu 2013

Winter is coming...


Ahojte,

pokud vás nezajímá, co se mi opět honí hlavou, tak to raději nečtěte a přeskočte tak tři odstavce!!
((( (jak jistě titulek článku napoví ( a také potěší příznivce Games of Thrones :-D), zima se už fakt blíží. Cítím to v kostech, cítím to ve vzduchu, cítím to v půdě, mnohé, co kdysi bylo je ztraceno, neboť již nežije nikdo, kdo by to pamatoval (LOTR).
Omlouvám se, ale začíná se projevovat fantasy abstinence, která má na mě velice negativní dopad a já se v čase, kdy se zrovna neučím, pohybuji s hlavou v pomyslných oblacích, kde se motají snad všechny fantasy knihy a filmy, co jsem kdy viděla.)))))
Paradoxně tento článek ale nevypráví o tom, co se mi děje v hlavě, nýbrž o zimní modě pro letošní sezonu. Jelikož já jako velký fanda do lyžování jsem řekla DOST vypadání na svahu jako chlap (což v mém případě jde velice lehko s tou výškou, jakou mám :-D) a koupila se KONEČNĚ novou a HLAVNĚ ženskou zimní bundu!!! Tomu to aktu, ale předcházelo docela náročné vybírání a zkoumání aktuální nabídky u lyžařských a snb značek. Tak bych se s vámi dnes chtěla podělit o pár typů, jak koupit slušnou bundu, která bude přijatelně drahá, pěkná a (pro některé z nás) dlouhá.


V posledních letech je docela problém, že výběr bund na trhu a to obzvlášť v ČR je dost omezený a to i přes to, že jsme TA velká outdoorová velmoc. Bohužel v mém případě jsou bundy typu Alpine Pro nedostatečně kreativní a pěkné, ale praktičnost se jim vytknout nedá. Pak nezbývá, než zajít do sportů Hervis, Helia, Sportissimo, atd.., ale tady jsem tento rok taky narazila. Bundy sice jsou, ALE není jich hodně a třeba zrovna u péřových bund, které se tuto sezonu vrací opět na výsluní je jejich délka opravdu nepřiměřená velikosti. To bych si musela koupit XL a to jako vážně? :-D Takže buď pytel a délka a nebo pěkně na těle a krátké :-(.
V mém případě nakonec vyhrála snb značka Roxy, protože mi přijde, že snad jen ti snowbordisti projeví trochu kreativity a vymyslí něco funkčního, pěkného a ne za desetitisíce!! U proláklých lyžařských značek typu Rossignol sice seženete fakt krásné bundy, ale cena je tak 20 000. Samozřejmě je na každém, kolik chce do bundy dát, ale tohle mi přijde fakt už přemrštěné, když třeba nemá nic navíc oproti ostatním značkám.


Na co by jste se měli ve výběru bundy zaměřit:
1) výška vodního sloupce ( která udává, jak moc je bunda propustná pro vodu a do jakého počasí se hodí, většinou je to tak těch 5 000 mm, ale to odolá tak pouze lehkému dešti a sněžení, takže když se vám poštěstí koupit bundu s 10 000 a výš, máte téměř vyhráno nad nepříznivým počasím, tyto bundy už nic nepropustí :-))

2) funkčnost a praktičnost (a to především počet kapes a jejich umístění, jedna by měla být samozřejmostí na rukávu, kam se většinou dává permanentka a jedna nebo i více uvnitř na doklady a tak :-), dále i větrání po bocích a super je i vnitřní zapíná kolem trupu, aby bunda neodstávala)

3) kvalita zipů (možná je to docela zvláštní, ale je to tak, některé bundy je mají fakt hrozné a nechcete přece na svahu řešit, že vám upadne poutko nebo celý zips nebo se to celé zasekne :-D)

4) délka (tohle je dost individuální, někteří si kupují záměrně bundy, které víc ukáží než přikryjí, ale pokud nechcete vysedávat celý den jen v baru a popíjet Spritz či se zahřívat italským Bombardinem, tak není docela od věci si koupit bundu s dostatečnou délkou rukávů a trupu. Nejlepší jsou ty, které jsou vzadu ještě prodloužené)

5) stylovost, krása, originalita (tohle je už na každém z nás, co přesně se nám libí, ale je docela dobré klást důraz i na tuhle věc, protože většinou si kupujeme bundu, která se nám musí líbit alespoň pár let :-D. A taky, která z nás chce, aby její bundu měla půlka sjezdovky. Tohle je případ s hůlkami Leki, ale ty zase stojí za to :-D)

Teď bych vám ráda představila výběr toho nejlepšího ze zimních kolekcí.
Ackerman


Bogner
SpyderBogner
Bogner
Bogner

Bogner

Rossignol

Dare 2b
Eternal
Eider
Killy Phebe
Napapijri
Adidas
Nils Jane
Rossignol
Roxy
RoxyTak a tohle není zdaleka všechno z těch pěkných kousků, které můžete sehnat v e-shopech zahraničních obchodů a nebo i v některých prodejnách u nás. Je to můj výběr podle mého vkusu, takže to berte jen tak orientačně a třeba máte podobný styl a bude se vám i něco líbit :-). Bohužel zrovna tyto bundy (většina z nich) se cenově pohybuje docela vysoko, berte v potaz, že jsou tu i ty výše zmiňované Rossignolky a i značka Bogner či Spyder nepatří k nejlevnějším. Ale jsou opravdu krásné :-).

Ta má bunda je značky Roxy a jak už jsem psala před tím, je prvotně určená pro snb, ale její délka je pro mě přijatelná, stejně i jako všechny výše zmiňované body. A tady jí máte.


Tak snad si i vy najdete tu pravou a užijete si následující lyžařskou sezonu :-)). A nezapomeňte také na čepici a rukavice :-D!
PS: Kdyby někdo chtěl doučit carving, tak lyžařská  instruktorka Monika je k dispozici :-D!

Sněhu zdar!
2 komentáře:

  1. Wow, vyčerpávající info, super:).
    http://audreyandpearl.blogspot.cz/

    OdpovědětVymazat
  2. Děkuju Audrey a Pearl :-))! Vy vždycky potěšíte :-)

    OdpovědětVymazat